Історична довідка

history4

Лариса Андреевна Субота

Неля Николаевна Филянина

Кафедру гуманітарних наук засновано у 1975 році, коли у Харківському фармацевтичному інституті розпочалась активна підготовка іноземних студентів за фахом «фармація». Тоді кафедра мала іншу назву – «Кафедра російської мови».

Понад 20 років кафедру очолювала Ольга Денисівна Кріпак. Співробітники кафедризробили суттєвий внесок у справу підготовки іноземних спеціалістів для інших країн. Досвідчені викладачи кафедри вели активну роботу з заохочення своїх вихованців до участі у роботі Клубу друзів російської мови, проводили міські уроки-семінари, що пропагували російську мову та культуру, проводили інші позааудиторні заходи. Викладачі нашої кафедри плідно працювали за кордоном: у Німеччині, В’єтнамі, Кампучії (тепер Камбоджа). У 1984 та 1986 рр.  О.Д. Кріпак  викладала російську мову на мовних курсах у місті Тіммендорфен (Німеччина).

З того часу контингент іноземних студентів суттєво збільшився. Тепер наш університет дійсно є інтернаціональним вузом. Розширилась географія країн, з яких приїздять на навчання студенти. Але наша мета була та залишається незмінна: навчити іноземних студенті російській мові, допомогти їм отримати знання зі спеціальності, познайомити їх з нашою культурою та традиціями.

З 2002 року кафедру россійської мови очолила кандидат філологічних наук, доцент Лариса Андріївна Субота. Перед неюпосталоважке завдання: створити нову навчальну програму з російської мови та навчальний комплекс матеріалів з наукового стилю мовлення. Завдяки її зусиллям нова програма для вищих закладів медично-фармацевтичного профілю була затверджена Міністерством освіти та науки України як типова.

З 2008 року кафедру очолює доцент Неля Миколаївна Філяніна. Ось що розповідає Неля Миколаївна: «У  2008 році я прийшла працювати на кафедру гуманітарних наук… Було складно для мене – початківця-завідувачки.Необхідно було зрозуміти кожного співробітника, організувати дружній колектив, який, з одного боку, спирався на досвід роботи  попередників, а з іншого боку, був здатний до креативу та інновацій. Треба було створити такий мікроклімат на кафедрі, щоб можна було з гордістю говорити: «Це працюють НАШІ!» Адже творчий почерк цілого колективу складається як з результатів роботи кожного співробітника, так і цілої команди.

І хочу сказати, що мені дуже подобається працювати в цьому, тепер вже МОЄМУ, колективі, де зібрались люди з великим науковим та педагогічним потенціалом, що дозволяє кафедрі не тільки зберегти досягнуте, але й постійно розвиватися. Колектив кафедришанує добрі традиції своїх попередників та активно розвиває свій науковий потенціал».

Сьогодні кафедра забезпечує викладання російської мови для іноземних студентів 1-4 курсів, що навчаються російською та англійською мовами за фахом «фармація». Головне завдання викладання курсу російської мови  – розвиток необхідних мовних та мовленнєвих вмінь, які забезпечують спілкування іноземних студентів в умовах мовного середовища та оволодіння ними спеціальністю.

Сьогодні кафедрі 38 років. У житті будь-якої людини це час творчої зрілості, сили та надії на довге щасливе життя. Співробітники кафедри сподіваються на своє профессійне довголіття, розквіт, щастя та любов.